Karzaj wyraził wdzięczność Zachodowi


Prezydent Afganistanu Hamid Karzaj powiedział w piątek sekretarz stanu USA Hillary Clinton, że jego kraj jest wdzięczny wspólnocie międzynarodowej za wsparcie i poświęcenia dla pokoju w Afganistanie.

Choć 1/8 finału Champions League stała się dla Realu Madryt przekleństwem w ostatnich pięciu latach, prawdziwą obsesją klubu jest finał na Santiago Bernabeu. Porażka z Lyonem wywołałaby w Madrycie trzęsienie ziemi o mocy 9 stopni w skali Richtera. Julia Tymoszenko osobiście zaskarży w sądzie wynik drugiej tury wyborów prezydenckich na Ukrainie i będzie się domagać, by rozprawa w tej sprawie była transmitowana przez telewizję - poinformował w poniedziałek szef jej sztabu wyborczego Ołeksandr Turczynow. Jenson Button mógł spędzić romantyczny tydzień w Tokio ze swoją dziewczyną Jessicą Michibatą. Obrońca mistrzowskiego tytułu wybrał jednak ćwiczenia na symulatorze.Budząc wzburzenie berlińczyków, organizatorzy dzisiejszego koncertu zespołu U2 w niemieckiej stolicy wznieśli masywną barierę, by uniemożliwić oglądanie występu widzom bez kart wstępu. Koncert jest darmowy, ale około 10 tys. kart rozpowszechnianych przez internet rozeszło się w ciągu zaledwie trzech godzin. Organizacja Narodów Zjednoczonych poinformowała we wtorek o wykreśleniu z "czarnej listy" osób objętych sankcjami pięciu ważnych przedstawicieli afgańskich talibów. Zabiegał o to od dłuższego czasu prezydent Afganistanu Hamid Karzaj. Flagi na budynkach państwowych w Chinach opuszczono w środę do połowy masztu, odwołano imprezy publiczne, dzienniki ukazały się w czarno-białej szacie graficznej. Środa to w ChRL dzień żałoby po ofiarach trzęsienia ziemi, w którym zginęło ponad 2 tys. osób.

W sprawę "litewskiego mściciela" Drasiusa Kedysa zaangażowała się już prezydent kraju Dalia Grybauskaite. Na jej żądanie MSW wszczęło wewnętrzne dochodzenie w sprawie działań policji podczas badania przypadku pedofilii w Kownie.

Rzecznik Departamentu Stanu USA P.J. Crowley przeprosił Libię za uwagi, które poczynił wobec jej lidera Muammara Kadafiego, komentując jego wezwanie do "dżihadu" wobec Szwajcarii. Akcja Wyborcza Polaków na Litwie (AWPL) obchodzi swoje 15-lecie. Z tej okazji w sobotę odbyła się w Wilnie uroczysta akademia z udziałem m.in. reprezentantów wszystkich czołowych partii politycznych kraju, przedstawicieli prezydent Litwy Dalii Grybauskaite i premiera Andriusa Kubiliusa i gości z Polski. Gratulacje dla partii przesłali m.in. prezydent RP Lech Kaczyński i premier Donald Tusk.

Amerykańsko-żydowska Liga Przeciw Zniesławieniom (ADL) zaprotestowała przeciw antysemickiemu incydentowi podczas meczu piłkarskiego w Polsce. David Beckham jest wciąż najlepiej zarabiającym piłkarzem na świecie. Jak podliczył magazyn "Forbes" - w 2009 roku na jego konto wpłynęło 40 milionów dolarów. Hokeiści Chicago Blackhawks pokonali Los Angeles Kings 4:1 w jedynym poniedziałkowym meczu NHL. Na trybunach było ponad 20 tysięcy kibiców.W rozegranym w Dzierżoniowie meczu kontrolnym Piast Gliwice pokonał MKS Kluczbork 3-2. W pierwszej połowie w gliwickim zespole zagrali dwaj testowani zawodnicy rodem z Afryki i Kostarykanin - informuje oficjalna strona gliwickiego klubu. Prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka wprowadził zmiany w rządzie, dymisjonując m.in. ministrów gospodarki, handlu i ds. podatków. To największe od lat zmiany w rządzie Białorusi, która poważnie ucierpiała w następstwie globalnego kryzysu. Lider brytyjskich liberałów Nick Clegg został zmuszony do odgrywania roli panny na wydaniu, której bardzo chciał uniknąć - napisał sobotni "Guardian" w komentarzu do czwartkowych wyborów do Izby Gmin, które nie wyłoniły oczywistego zwycięzcy.

Niemcy sami zaradzą pedofili w Kościele


Niemiecki Kościół poradzi sobie z problemem pedofili bez pomocy Watykanu, nie potrzebuje do tego Stolicy Apostolskiej - poinformował przewodniczący konferencji episkopatu Niemiec arcybiskup Robert Zollitsch po piątkowym spotkaniu z papieżem Benedyktem XVI.

Żewłakow nie miał żalu do trenera Majewskiego


Wielokrotny kapitan piłkarskiej reprezentacji Michał Żewłakow, po krótkiej nieobecności, wrócił do reprezentacji. 33-letni obrońca Olympiakosu Pireus przyznał, że powołanie od Franciszka Smudy sprawiło mu ogromną satysfakcję, gdyż nie krył rozczarowania pominięciem jego osoby przez tymczasowego selekcjonera Stefana Majewskiego.

Koniec impasu w rozmowach izraelsko-palestyńskich?


Kraje Ligi Arabskiej uzgodniły, że dają cztery miesiące na pośrednie rozmowy izraelsko-palestyńskie - poinformowała egipska telewizja.

Wypadek kolejowy we Włoszech


Co najmniej 50 osób zostało lekko rannych dziś rano w rezultacie zderzenia dwóch pociągów regionalnych w Rzymie. Nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń.

Limuzyna wywołała alarm bombowy w centrum NY


Podejrzana biała furgonetka bez tablic rejestracyjnych i z przyciemnionymi szybami wywołała w środę alarm bombowy na nowojorskim Times Square. Na szczęście był to alarm fałszywy.

hydraulik Syreni gród, usługi hydrauliczne Syreni gród, całodobowa sukurs hydraulika na terenie Warszawy, ścieranie awarii hydraulicznych 24h Gród nad Wisłą, usługi 24h hydraulik, usługi 24h Stolica Polski, hydrauliczna sukurs na terenie Warszawy, hydraulik Stolica Polski, usługi hydrauliczne Stolica Polski, całodobowa wsparcie hydraulika na terenie Warszawy, ścieranie awarii hydraulicznych 24h Stolica Polski, usługi 24h hydraulik, usługi 24h Stolica Polski, hydrauliczna wsparcie na terenie Warszawy, instalacje hydrauliczne, ścieranie usterek hydraulicznych, Stolica Polski, Syreni gród 24h, sukurs hydrauliczna Stolica Polski, ścieranie usterek hydraulicznych, usterki hydrauliczne Stolica Polski, hydraulik Syreni gród, hydraulik całodobowo, hydraulik 24h, wsparcie hydraulik 24h Stolica Polski, alarm hydrauliczne Warszawa instalacje hydrauliczne, ścieranie usterek hydraulicznych, Syreni gród, Stolica Polski 24h, wsparcie hydrauliczna Syreni gród,

hydraulik Warszawa

ścieranie usterek hydraulicznych, usterki hydrauliczne Stolica Polski, hydraulik Gród nad Wisłą, hydraulik całodobowo, hydraulik 24h, sukurs hydraulik 24h Syreni gród, alarm hydrauliczne Stolica Polski jeżeli chcesz nabywać ekonomicznie bilety autokarowe, koniecznie zapoznaj się spośród naszą ofertą na przewozy autokarowe plus sprzedaż biletów autokarowych. Sprzedajemy bilety autokarowe aż do wszystkich krajów w środku Europie dodatkowo negacja logiczna przed chwilą. Nasze bilety autokarowe owo ciągle zabezpieczenie na miarodajny tranzyt autokarem w środku komfortowych warunkach. Gdyby chcesz kupować bilet jeśliby chcesz kupować ekonomicznie bilety autokarowe, koniecznie zapoznaj się spośród naszą ofertą na przewozy autokarowe także sprzedaż biletów autokarowych. Sprzedajemy bilety autokarowe aż do wszystkich krajów wewnątrz Europie plus negacja logiczna dopiero co. Nasze bilety autokarowe owo stale zabezpieczenie na miarodajny tranzyt autokarem do wnętrza komfortowych warunkach. O ile chcesz kupować bilet

bilety autokarowe

autokarowy wewnątrz parę minut powienieneś posłużyć się spośród oferty na sprzedaż biletów autokarowych na przewozy zagraniczne. Nasza biznes sprzedaje bilety autokarowe na przewozy autokarowe aż do krajów takich jak na przykład Rfn azaliż Wielka Brytania. Na widać znajdziesz i bilety autokarowe na przewóz aż do Holandii azaliż Francji. Nasze bilety autokarowe sprzdajemy na przewozy autokarowe od momentu wielu lat plus posiadamy tysiące zadowolonych klientów. Nasze przewozy autokarowe owo nieustannie zabezpieczenie także pełne przekonanie udanej podróży. Przedtem a więc kup bilety autokarowe na przejazdy autokarowe autokarowy w środku parę minut powienieneś wykorzystać spośród oferty na sprzedaż biletów autokarowych na przewozy zagraniczne. Nasza biznes sprzedaje bilety autokarowe na przewozy autokarowe aż do krajów takich wzorem Rfn azaliż Wielka Brytania. Na niechybnie znajdziesz plus bilety autokarowe na tranzyt aż do Holandii azaliż Francji. Nasze bilety autokarowe sprzdajemy na przewozy autokarowe odkąd wielu lat również posiadamy tysiące zadowolonych klientów. Nasze przewozy autokarowe owo wiecznie zabezpieczenie dodatkowo pełne przekonanie udanej podróży. Przedtem otóż kup bilety autokarowe na przejazdy autokarowe